KAHVALTI VE KAHVALTI MASASININ DÜZENİ

Vücudun besin ihtiyacı sabah kahvaltısı ile başlar.Fakat ben ne yazıkki kahvaltı saatlerini kaçırır oldum hep.Malum ailemize yeni bir üye katıldı.Oğluşum baran geceleri pek uyumadığı ve uyutmadığı için sabah erken kalkamaz oldum.Ama yine de sizlere kahvaltı yapmanın ne kadar önemli olduğunu söylemeden yapamıcam.Sakın  ama sakın şişmanlamak korkusuyla kahvaltı etmemezlik yapmayın arkadaşlar..

 

 

Gelelım kahvaltı masamızın düzenine....

 

Masaya temiz kolalıve ütülübir örtü şart.Kahvaltı edecek kişilerin adedince sandalyelerin tam önüne masanın kenarından başparmağı boğumu içerden birer tane küçük kahvaltı tabağı, tabagın sağ üst köşesine tabağıyla beraber çay veya süt fincanları , kaşıkları da tabağın kenarına sapı sağa gelecek şekilde konur.

Peçete sol tarafa tabağın yanına, masa küçük ve kalabalıksa tabagın içinde düzgün katlanmış şekilde konulabilir.Kahvaltı bıçagı sağa, çatal sona konur.

Ekmekte yine sol tarafa tabakların içine yada güzel bir sepete konulabilir..Çay, kahve, süt v.s içecekler çok sıcak olarak sağ taraftan servis yapılır.Ayrıca masayı renklendirmek ve günün neşeli geçmesi için masayaçiçekte konulabilir. Bunlar; papatya, gül, kırçiçekleri olursa çoook iyi olur özellikle de eşlerin hazırladığı sofralarda. :)

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !